Skip to main content
Seniorka Liceum

Pamiętasz Solejukową z serialu Ranczo?

Po odchowaniu dzieci postanowiła zrobić Liceum i zdawać maturę. Dzięki znajomościom uzyskała szybkie dopuszczenie do egzaminów eksternistycznych (egzaminy przedmiotowe) i w ten sposób zaliczyła LO.

Ranczo, odcinek 68:

Solejukowa: A czy nie wiecie, jakby tu maturę można najprędzej zrobić? Tylko, aby w szkole nie siedzieć. Na to ani czasu nie mam, a głupio mi tak z dzieciakami w ławkach …

Klaudia: Pani Solejukowa, super! Na pewno eksternistycznie można. My z Kingą dowiemy się, gdzie jak i kiedy i damy znać, dobrze?

………………….

Inny fragment z Rancza:

Klaudia: Pani Solejukowa, maturę może pani zdawać!

Kinga: Tak, tylko najpierw musi pani egzaminy przedmiotowe pozdawać, bo dyrektorka jakimś cudem załatwiła specjalny termin, tylko strasznie szybko jest niestety.

Solejukowa: O której?

Kinga: Nie no spokojnie to nie dzisiaj, za tydzień.

Solejukowa: Aaaaa, za tydzień to szmat czasu.

Klaudia: Ale jakby potrzebowała pani podręczniki, albo pomocy to proszę pytać.

Solejukowa: ee, dziękuję. Tyle razy człowiek z dzieckami to powtarzał, że to i zapomnieć trudno.

.....................

W wersji serialowej wszystko oczywiście jest prostsze. W życiu jest nieco ciężej. Aby zrobić liceum, najpierw dużo wcześniej należy złożyć dokumenty o możliwość zdawania egzaminów eksternistycznych. Później wybrać egzaminy, za nie zapłacić, przygotować się do nich i je zdać!

Doświadczenie jest Twoim atutem

Często osoby po 40-stce nie wiedzą, że w prosty sposób mogą uzyskać świadectwo LO. Każdy z nas ma obawy, niepewność. Trzeba to przezwyciężyć!