Skip to main content
Świadectwo LO

Jak się uczyć, aby zdać Liceum?

 • 1

  Systematyczność

  Kluczem do zdobycia wykształcenia średniego jest systematyczność. Musisz narzucić sobie godziny nauki. Nawyk codziennej nauki pozwoli Tobie osiągnąć sukces. Stwórz sobie harmonogram nauki, kiedy dysponujesz czasem do nauki, zapisuj godziny. Zacznij od mniejszych "porcji", np. codziennie przez 30 minut i tak przez miesiąc. W kolejnym miesiącu dołóż sobie kolejne 30 minut, czyli łącznie 1 godzinę dziennie. 

 • 2

  Etapy nauki

  Podziel sobie całą naukę na etapy. Zacznij od nauki łatwiejszych dla Ciebie przedmiotów, a jednocześniej "niezbyt" obszernych. Możesz uczyć się np. dwóch przedmiotów jednocześnie, skacząc po tematach. Warto zdawanie egzaminów rozłożyć sobie na kilka sesji egzaminacyjnych. Zdanie pierwszych egzaminów bardzo motywuje do zdania kolejnych. Bardzo dużo osób, które już zdało kilka egzaminów, zdaje kolejne i kończy Liceum. Natomiast ciężko zrobić ten pierwszy krok.

 • 3

  Jak?

  Pytanie jak się uczyć?
  Są różne metody nauki. Dobrym pomysłem jest robienie notatek, szczególnie z trudniejszych zagadnień. Możesz używać tzw. map myśli, które ułatwiają zapamiętywanie. Staraj się również zaciekawić danym tematem. Zadawaj sobie samodzielnie pytania do danego tematu.

  Poszukaj w Internecie informacji jak najlepiej uczyć się przez Internet?

 • 4

  Inni

  Staraj się nawiązać kontakt z innymi słuchaczami liceum. Wzajemnie wsparcie w nauce zwiększy Twoje szanse na zdanie egzaminów eksternistycznych.

 • 5

  Dlaczego?

  Właściwie, dlaczego się uczyć?
  Czy tylko po to, aby zdobyć świadectwo LO? Trzeba sobie zdawać sprawę, że we współczesnym świecie uczymy się przez całe życie a nauka może być przyjemnością. Zdobycie kolejnych stopni wiedzy może dawać zadowolenie i dumę z osiągnięć. Jeśli będziesz myśleć, że nauka jest nudna, to szybko stracisz motywację do pracy. Myśl pozytywnie!


Świadectwo ukończenia liceum ogólnokształcącego dla dorosłych

Duma i satysfakcja!

Ukończenie liceum dla dorosłych w formie eksternistycznej to niezwykła przygoda, która daje dużo satysfakcji z osiągniętego celu.